محکومیت لیلا و عارف یونس شرم آور است و باید لغو شود از میان خبرها
17/08/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

 ۱۳ اوت ۲۰۱۵


 (۲۴ مرداد ۱۳۹۴)


 ناظرِ برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر در دادگاهِ باکو گزارش داد که لیلا یونس و عارف یونس اف به ۸،۵ سال و ۷ سال زندان محکوم شده اند.


 دادگاه جرایم فاحش باکو محکومیت ها را پس از جلسه پرشتاب محاکمه برای شنیدن آخرین دفاع متهمان اعلام کرد. برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر اعلام کرد: این حکم ها شرم آور هستند و فقط با هدف تنبیه فعالیتِ به حق دو مدافع حقوق بشر آذری صادر شده اند. این حکم ها تعجبی برنمی انگیزند، اما صدور آنها تاکیدی بر بی اعتنایی کامل آذربایجان به موازین بین المللی محاکمه عادلانه و موازین قانونی است.


 محاکمه لیلا یونس و عارف یونس اف کمتر از یک ماه پیش آغاز شد. این زوج به «تقلب در مقیاس وسیع»، «جعل»، «فرار از مالیات» و «تجارت غیرقانونی» متهم شدند. ناظری که سازمان های ما اعزام کرده بود از روز اول در محاکمه حضور داشت. اما امروز به طور ناگهانی از ورود او به سالن دادگاه جلوگیری شد. آقای عارف یونس اف در هنگام آخرین دفاع خود از هوش رفت و به مراقبت فوری پزشکی نیاز پیدا کرد. قاضی بلافاصله پس از نشست آخر محاکمه، خانم یونس را به ۸،۵ سال و آقای یونس اف را به ۷ سال زندان محکوم کرد.


 ادامه متن فارسی در: https://www.fidh.org/article18246


 متن انگلیسی: https://www.fidh.org/article18237


 متن اسپانیایی: https://www.fidh.org/article18243


 متن فرانسوی: https://www.fidh.org/article18244


 


 


 


 


 


 


 


Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
برای درج نظر اینجا کلیک کنید

ارسالببندید
نظرات
تمامی حقوق برای سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان محفوظ است

تلفن : 66368670-21-0098     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com