برادران کردپور عکس
17/08/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

دادگاه انقلاب مهاباد روز گذشته شنبه ۱۸ آبان ماه مسعود و خسرو کردپور دو روزنامه‌نگار و فعال کرد را به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به زندان محکوم کرد.


به گزارش آژانس خبری موکریان، بر اساس این حکم خسرو کردپور به اتهام اجتماع و تبانی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و به دلیل فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده است.


به گفته خسرو خسروی، یکی از وکلای این دو فعال کرد، خسرو کردپور به تبعید نیز محکوم شده است.


او گفت که بر اساس حکم دادگاه "به منظور جلوگیری از تجری وی و دیگران با اختیار حاصله از ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲، وی ملزم به ۲ سال اقامت اجباری در شهرستان کرمان و به منظور رعایت مسائل امنیتی زندان، 'تبریز' به عنوان محل تحمل ۵ سال حبس مقرر شده است."


مسعود کردپور نیز به اتهام اجتماع و تبانی به سه سال زندان و به اتهام تبلیغ علیه نظام به شش ماه حبس محکوم شده است.


خسرو خسروی، گفته که موکلانش "بر اساس مواد ۵۰۰ و ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۷۰ به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم شده اند."


عثمان مزین، دیگر وکیل این دو برادر نیز با انتقاد از حکم تبعید خسرو کردپور گفته است: "توسل محکمه بدوی به سلب امنیت زندان مهاباد برای توجیه محکومیت خسرو کردپور به تبعید در زندان تبریز فاقد هرگونه دلیل ارتباطی مبنی بر اخلال موکل در نظم زندان مهاباد است و نباید فراموش کنیم که تبعید محکوم علیه موجب صدمه خانواده و بستگان موکل شده و این امر هم در تعارض با اصل فردی بودن جرم و مجازات است."


عباس جمالی و خلیل بهرامیان، دو وکیل دیگر این پرونده نیز گفته اند که در مهلت قانونی ۲۰ روزه به احکام صادره اعتراض خواهند کرد.


خسرو کردپور، مدیر آژانس خبری موکریان در ۱۷ اسفندماه سال گذشته بازداشت شد. مسعود کردپور برادر او نیز دو روز بعد در ۱۹ اسفندماه بازداشت شد.


این دو ابتدا در اداره اطلاعات مهاباد زندانی بودند، اما از ۲۶ اسفندماه به اطلاعات ارومیه منتقل شده‌اند.

Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
برای درج نظر اینجا کلیک کنید

ارسالببندید
نظرات
تمامی حقوق برای سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان محفوظ است

تلفن : 66368670-21-0098     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com