مرگ مشکوک زندانی سیاسی کُرد در زندان ارومیه زندانیان
20/01/2017 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر  مرگ مشکوک زندانی سیاسی کُرد در زندان ارومیه 


براساس گزارش، دیدبانان حقوق بشر کُردستان، روز بیست و چهارم دیماه امسال، از طرف نهادهای امنیتی شهرستان ارومیه به خانواده ی زندانی سیاسی کُرد فهیم کریمی ریک آبادی اعلام شده است که این شخص در زندان مرکزی ارومیه به دلیل عارضه قلبی در گذشته است.


خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کُردستان : فهیم کریمی ریک آبادی زندانی سیاسی کُرد در سالهای دهه ی هفتاد به دلیل عدم همراهی با طرح مسلح شدن روستاییان کُرد(بسیج) بر ضد گروههای سیاسی مخالف جمهوری اسلامی ایران به مدت ۱۱ سال در مراکز مختلف اطلاعاتی و امنیتی، تحت سنگین ترین شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفته بود.


همچنین حکومت ایران طی سالهای گذشته تمامی املاک شخصی وی و خانواده اش را به نفع خود مصادره کرده و نهادهای امنیتی برای منصرف کردن ایشان از پیگیری وضعیت اموالش بارها او را تهدید به بازداشت کرده بودند، لذا تلاش های مقتول برای اعاده اموال و دارایی های مصادره شده اش به نتیجه ای نرسید.


اخیرا فهیم کریمی توسط یکی از نهادهای امنیتی شهرستان ارومیه بازداشت شده بود و با وجود پیگیری های مکرر خانواده، دستگیری ایشان از طرف مقامات امنیتی انکار شده بود. اما روز بیست و چهارم دیماه از طرف دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه به خانواده فهیم کریمی ریک آبادی اطلاع داده شد که وی در زندان مرکزی ارومیه به دلیل عارضه قلبی درگذشته است .


لازم به یادآوری است که مقامات امنیتی خانواده ایشان را تحت فشار قرار داده اند که از هر گونه اظهار نظر در مورد دلایل مرگ نامبرده و مراحل تحویل پیکر ایشان با رسانه ها ی جمعی خودداری کنند.


جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵/۲۰ ژانویه ۲۰۱۷


 
Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
برای درج نظر اینجا کلیک کنید

ارسالببندید
نظرات
تمامی حقوق برای سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان محفوظ است

تلفن : 66368670-21-0098     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com