دعوت از احزاب کُرد به خویشتن‌داری بیانیه عمومی
27/06/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر

براساس گزارش‌های منتشر شده در جریان حادثه‌ای كه منجر به درگیری شد، افراد مسلح وابسته به حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» اقدام به گشودن آتش بر روی گروهی از اعضای حزب دمکرات کردستان ایران نمودند که متاسفانه منجر به مرگ یك نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر گردیده است .


 


از نظر این سازمان علت و یا علل این واقعه هرچه كه باشد هیچ توجیهی برای گشودن آتش به طرف همدیگر را ندارد، لذا لازم است مسببین این حادثه دردآور پاسخگوی افکار عمومی مردم کرد و جوامع مدنی در كردستان باشند.


 


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن ابراز تاسف عمیق از این واقعه غم‌انگیز و حوادثی از این نوع، با دعوت از حزب دمکرات کردستان ایران به خویشتن‌داری بیشتر در این رابطه، از رهبران حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» درخواست می‌كند با بررسی همه جوانب حقوقی این واقعه و اقدامات فوری جهت رسیدگی و برخورد قانونی با عاملین آن و ممانعت از تکرار این‌گونه حوادث، نسبت به جبران ضایعه یاد شده اقدام عاجل را به عمل آورند.


 


این سازمان همچنین تمامی احزاب و گروه‌های سیاسی در کردستان را در هر شرایط و موقعیتی که هستند به رعایت حقوق بشر و احترام به حقوق سیاسی همدیگر و خویشتن‌داری در برابر تضادها، اختلافات و رویکردهای سیاسی و نظری و عملی یکدیگر فرامی‌خواند.


 


 


 


تهران 6 خرداد 1394/ 27 می 2015


 


سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
برای درج نظر اینجا کلیک کنید

ارسالببندید
نظرات
تمامی حقوق برای سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان محفوظ است

تلفن : 66368670-21-0098     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com