ایرنا از مردم کردستان عذرخواهی کند بیانیه عمومی
14/12/2015 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبرایرنا از مردم کردستان عذرخواهی کند
بیانیه
همانگونه که در تارنمای خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران -ایرنا- مشهود است، این خبرگزاری دولتی، در ارتباط با سفرهای اخیر آقای مسعود بارزانی به عربستان و ترکیه، چند روز پیش اقدام به انتشار گزارشی خبری- تحلیلی نموده است که مضمون و محتوای تحریک برانگیز توام با توهین و اهانت این گزارش احساسات مردم کرد را جریحه دار کرده است. از نظر بسیاری از آگاهان در گزارش یادشده با طرح برخی اتهام ها و ایراد افترا به رهبران اقلیم کردستان، آشکارا نوع لباس و طرز پوشش و سنت و فرهنگ مردم کرد مورد توهین و استهزا قرار گرفته است که این امر موجبات خشم و اعتراض جمعی از شهروندان کرد و تنش روانی، اجتماعی- مدنی در کردستان را فراهم آورده است. در همین رابطه تعدادی از شهروندان در تماس هایی با گزارشگران حقوق بشر کردستان و با بیان اعتراض و انزجار خود، واکنش سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان و دیگر نهادهای مدنی و مردمی، در قبال اهانت خبرگزاری دولتی ایرنا و اقداماتی از این نوع را خواستار شده اند.
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن دعوت از شهروندان کردستانی به خویشتن داری و شکیبایی و حفظ آرامش و درخواست از مردم کرد به ادامه احترام به آزادی بیان مقبول در منشور حقوق بشر، اهالی رسانه و مطبوعات را به رعایت اخلاق و نزاکت، قواعد و اصول حرفه ای، قانون و حقوق بشر فرا می خواند.
این سازمان ایراد توهین و اهانت به آداب و رسوم، سنت، لباس و پوشش، علایق وتعلقات، زبان و فرهنگ مردمان را توجیه ناپذیر و غیرقابل قبول می داند و از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران می خواهد با طلب پوزش از بابت مطالب توهین آمیز انتشار یافته در جهت بازگشت آرامش به جامعه به صورت رسمی از مردم کردستان عذرخواهی کند.
تهران 23 آذر 1394/ 14 دسامبر 2015
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


http://hro-kurd.net/article.aspx?fld=fa/Data&id=429

Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
برای درج نظر اینجا کلیک کنید

ارسالببندید
نظرات
تمامی حقوق برای سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان محفوظ است

تلفن : 66368670-21-0098     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com