حکم اعدام محمدعلی طاهری لغو شود بیانیه عمومی
28/08/2017 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبرحکم اعدام  محمدعلی طاهری لغو شود


دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان: شورای مدیریت این سازمان طی بیانیه‌ای الغای حکم اعدام محمدعلی طاهری مدیر موسسه عرفان حلقه را خواستار شده است.متن این بیانیه به قرار زیر است.


براساس خبر منتشره در رسانه‌های خبری، دادگاه انقلاب اسلامی تهران، محمدعلی طاهری را به اعدام محکوم کرده است.آقای طاهری مدیر موسسه عرفان حلقه است که از شش سال پیش به اتهام عقیدتی مذهبی در زندان به سر می برد. بنا بر بیانیه  سازمان عفو بین الملل، نامبرده به افساد فی الارض متهم شده و برخی رسانه‌ها نیز به نقل از مقامات قضایی و دادستانی تهران، اتهام وی را فعالیت در حوزه‌های فکری و تزهای غیر مجاز  اعلام کرده اند.


محمدعلی طاهری در سال ۱۳۸۹ به پنج سال زندان مرتبط با فعالیتهایش محکوم شده بود که حبس وی  در بهمن ماه ۱۳۹۴ به پایان رسیده بود، با‌این حال وی در سال ۶ گذشته همچنان در بازداشت و در حبس انفرادی نگه داشته شده است.


شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان محکومیت، حبس و صدور حکم اعدام  برای محمدعلی طاهری به اتهام فعالیت در حوزه‌های فکری و عقیدتی  و یا داشتن  باور متفاوت، را مغایر با اصول زیربنایی حقوق بشر، مفاد حقوق قانونی و حقوق واضحه شهروندی می داند. این سازمان از دولت و دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران می خواهد با الغای حکم محکومیت به اعدام آقای محمدعلی طاهری، اقدامات مقتضی و فوری برای رفع اتهام از این زندانی عقیدتی  و آزادی ایشان به عمل آورند.


تاریخ : ۶شهریورماه ۱۳۹۶ /۲۸  اگوست ۲۰۱۷


شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


 


http://www.hro-kurd.net


http://www.didban.net


https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted


https://t.me/hrokurdemail:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net 


 


Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
برای درج نظر اینجا کلیک کنید

ارسالببندید
نظرات
تمامی حقوق برای سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان محفوظ است

تلفن : 66368670-21-0098     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com