دولت ایران خواست انسانی زندانیان اعتصابی را تامین نماید بیانیه عمومی
02/09/2017 Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبردولت ایران خواست انسانی زندانیان اعتصابی را تامین نماید


دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان: شورای مدیریت این سازمان در بیانیه ای با اشاره به وضعیت  نگران کننده اعتصاب کنندگان در بند، مسئولان دستگاه قضایی و سازمان زندانهای جمهوری اسلامی ایران را  مسئول حفظ جان و وضعیت سلامتی زندانیان اعلام نموده و از این مقامات خواسته است در کنار تامین فوریتهای پزشکی و درمانی برای زندانیان اعتصابی، توجه جدی و رسیدگی فوری به خواسته های انسانی و تامین حقوق قانونی اعتصاب کنندگان را وفق اصول و موازین حقوق بشر خواستار شده است. متن کامل بیانیه شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به قرار زیر است:


در پی انتقال ناگهانی شماری از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به یک بند فوق امنیتی، تعدادی از این  زندانیان در اعتراض به وضعیت بند جدید و نیز وضعیت پرونده های قضایی خود دست به اعتصاب غذا زده اند. براساس اطلاعات موجود؛ آقایان محمد نظری، لقمان مرادی، زانیار مرادی، هوشنگ رضایی، رضا شهابی، مجید اسدی، جعفر اقدامی، سعید شیرزاد، ابراهیم فیروزی، ابو القاسم فولادوند، رضا اکبری منفرد، امیر خیزی، محمد بنازاده، سعید ماسوری، پیام شکیبا، حسن صادقی، حمید بابایی، خالد حردانی، محمدعلی منصوری، حمزه سواری، امیر قاضیانی، و شاهین ذوقی تبار از جمله اعتصاب کنندگانی هستند که بیش از یک ماه است دست به اعتصاب غذا زده اند. این در حالی است به دلیل عدم رسیدگی های قانونی و قضایی و بی توجهی مسئولان، و نیز در اثر ادامه اعتصابها، وضعیت جسمی و سلامتی تعدادی از زندانیان رو به وخامت گذاشته و زندگی آنها با تهدید جدی مواجه شده است. در همان حال گزارشهایی از اعتصاب غذای برخی دیگر از زندانیان سیاسی در دیگر زندانها منتشر گردیده است. در همین ارتباط  در اثر ادامه ی اعتصاب غذای مهدی خزعلی در زندان اوین، وضعیت وی بسیار نگران کننده توصیف شده است.


شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، با اعلام نگرانی شدید خود از ادامه ی اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندانهای رجایی شهر کرج و اوین تهران، مسئولان دستگاه قضایی و سازمان زندانهای دولت جمهوری اسلامی ایران را مسئول حفظ جان و وضعیت سلامتی زندانیان بویژه زندانیان سیاسی می داند. این سازمان از مقامات و مسئولان ذیربط می خواهد در کنار تامین فوریتهای درمانی و پزشکی برای زندانیان اعتصابی، جهت توقف اعتصاب ها خواستهای انسانی اعتصاب کنندگان را در اسرع وقت مورد توجه جدی و رسیدگی مقتضی قرار دهند. سازمان حقوق بشر کردستان ضمن درخواست از زندانیان برای پایان دادن به اعتصاب غذای خود، تامین حقوق واضحه و قانونی اعتصاب کنندگان را وفق اصول و موازین حقوق بشر، از دولت جمهوری اسلامی ایران خواستار است.


تاریخ: شنبه ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ / دوم سپتامبر ۲۰۱۷


شورای مدیریت سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان


http://www.hro-kurd.net


http://www.didban.net


https://www.facebook.com/prmmkkurd1
https://www.facebook.com/DIDBAN.KURDISTAN/?ref=hl
https://twitter.com/prmmkkurd1
https://www.balatarin.com/users/prmmkkurd1/links/submitted


https://t.me/hrokurd


https://www.instagram.com/prmmkkurd/email:
prmmkkurd1@gmail.com
info@hro-kurd.net


 

Larger FontFont SizeSmaller Font ارسال خبر به دنباله ارسال خبر به بالاترین ارسال خبر به توییتر ارسال خبر به فیسبوک Bookmark and Share ارسال خبر به دوستان چاپ خبر
برای درج نظر اینجا کلیک کنید

ارسالببندید
نظرات
تمامی حقوق برای سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان محفوظ است

تلفن : 66368670-21-0098     پست الکترونیک: prmmkkurd@gmail.com